Atrakcje dla aktywnych

Dla jednych definicją idealnych wakacji jest długie wylegiwanie się i beztroski relaks bez zbędnego fatygowania się – są jednak turyści, dla których najlepszym odpoczynkiem jest aktywna zabawa, wymagająca wysiłku fizycznego. Nic dziwnego – osoby zmagające się ze stresem, wykonujące pracę umysłową lub zmęczone codziennymi problemami zgadzają się, że sport i czynności powodujące zmęczenie fizyczne, pozwalają odpocząć umysłowi.

Zarówno miłośnicy słodkiego lenistwa, jak i zapaleni sportowcy znajdą w Borkowie coś dla siebie – jakie atrakcje mogą zainteresować drugą grupę turystów?

Wschodni szlak rowerowy

Wschodni szlak Green Velo to jedna z najdłuższych (aż 2071 kilometrów) i najbardziej malowniczych tras rowerowych w Polsce, przebiegająca przez pięć województw: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Odcinek trasy znajduje się w bliskiej okolicy pensjonatu, a „Afor” otrzymał rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Miłośnicy jazdy na rowerze podczas wyprawy mogą odwiedzić najciekawsze miejsca o walorach przyrodniczych i historycznych. Trasa przebiega głównie po drogach publicznych o małym natężeniu ruchu, zapewniając bezpieczne warunki dla korzystających z niej rowerzystów. Wschodni szlak rowerowy pokochają zarówno zapaleni kolarze, jak i amatorzy spokojnych przejażdżek z rodziną i dziećmi.

szlak rowerowy

Afor Adventure Park

Park Linowy „Afor Adventure Park” znajduje się w bliskiej okolicy ośrodka wypoczynkowego i jest jedną z ulubionych atrakcji turystów, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób. Prócz parku linowego, w skład którego wchodzą trasy o trzech poziomach trudności, na turystów czekają również  inne atrakcje!

Dla grup zorganizowanych przygotowano pole do gry w Paintball – podczas gry zespołowej polegającej na zdobyciu flagi przeciwnej grupy, uczestnicy muszą wykazać się sprytem i celnością. W cenę wliczone jest wyposażenie graczy w urządzenie do strzelania, pociski na bazie żelatyny, mundur, maskę i marker.

Podczas wizyty w „Afor Adventure Park” warto również spróbować swoich sił podczas wspinaczki na ściance – aby dopasować się do różnego wieku, umiejętności potrzeb uczestników, w parku przygotowano trzy ścianki o różnym poziomie zaawansowania.

Wizyta w parku dostarczy całej rodzinie mnóstwo pozytywnych emocji i satysfakcji z wykonywania czynności, które wydawały się niemożliwe. Wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.Sporty wodne

Okolice ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowe „Afor” posiada znakomite warunki dla amatorów sportów wodnych – w Borkowie znajdują się dwa akweny wodne, które latem cieszą się dużą popularność wśród miłośników wakacji nad wodą – turyści mogą relaksować się podczas żeglowania, kajakowania, czy korzystania z motorówek. Ci, którzy po leniwym wylegiwaniu się na piaszczystej plaży pragną szybko się ochłodzić, mogą bez obaw o bezpieczeństwo pluskać się w oznaczonym, zabezpieczonym kąpielisku – pod okiem wykwalifikowanych ratowników WOPR.

sporty wodne

Wyprawy górskie

Borków to dobra baza wypadowa dla miłośników spacerów po górach – Góry Świętokrzyskie zapewne nie zadowolą wyczynowców (najwyższy szczyt znajduje się 612 m n. p. m.), ale na pewno przypadną do gustu amatorom długich, pieszych wędrówek. Wyprawa nie wymaga specjalnych umiejętności ani tężyzny fizycznej – relatywnie niska wysokość Gór Świętokrzyskich, w porównaniu z innymi szczytami w Polsce, pozwala cieszyć się cudownymi widokami bez ryzyka przeforsowania organizmu – wystarczą dobre buty, mapa szlaków i turysta jest gotowy do drogi.