Oferta dla dzieci

Ośrodek Szkoleniowo-wypoczynkowy „Afor” to pensjonat przyjazny dzieciom i doskonałe miejsce na letni wypoczynek na łonie natury. Budynek ośrodka, w którym znajduje się ponad sto miejsc noclegowych i przestronny teren idealny do zabaw na świeżym powietrzu ogrodzono, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Z dala od gwaru miasta, blisko jodłowych lasów, rzek i kąpielisk, dziecko spędzi fantastyczny czas, odpoczywając od ekranu komputera i smartfona.

Jeżeli nie możesz spędzić wakacji z dzieckiem, doskonałym rozwiązaniem są kolonie – twoja pociecha w bezpiecznych warunkach, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów będzie mogła podczas zabawy zintegrować się z innymi dziećmi.

Nie bez przyczyny zorganizowane przez ośrodek kolonie co roku cieszą się dużym zainteresowaniem – W Borkowie trudno się nudzić! Prócz zabaw i animacji na świeżym powietrzu, które są świetnym sposobem na poznanie innych dzieci i integrację z rówieśnikami, dla najmłodszych gości ośrodka przygotowano liczne warsztaty edukacyjne, wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych i wyprawy nad wodę – o bezpieczeństwo dzieci pluskających się w pobliskim kąpielisku dbają wykwalifikowani ratownicy WOPR.

atrakcje dla dzieci


Warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych zainteresują dzieci o najróżniejszych zainteresowaniach:

  • Warsztaty rzeźbienia z gliny to wspaniała zabawa dla dzieci w najróżniejszym wieku. Pod okiem instruktora młodzież będzie uczyć się jak tworzyć najróżniejsze wzory i kształty w glinie – swoje własne dzieła będą mogły ozdobić udostępnionymi na zajęciach koralikami, farbkami, drucikami itp. Warsztaty plastyczne rozwijają kreatywność i wyobraźnię.
  • Podczas warsztatów recyklingowych „Nowe Tchnienie”, młodzież uczy się postawy ekologicznej. Kreatywna zabawa podczas przetwarzania niepotrzebnych rzeczy w zupełnie nowe dzieła sztuki rozwija zdolności manualne, jednocześnie szerząc świadomość o istocie ochrony środowiska.
  • Województwo świętokrzyskie słynie z dużej ilości zamków i pałaców, czy jest lepsze miejsce w Polsce na naukę sprytu i zwinności podczas warsztatów rycerskich? W programie zajęć lekcja o tym, na czym polegała postawa rycerska, projektowanie stroju rycerza oraz szkolenie bitewne. Dzieci będą miały szansę zaprojektować własny herb, tarczę oraz miecz. Po przygotowaniu stroju mali rycerze zostaną przeszkoleni z władania mieczem, aby być w stanie pokonać groźnego smoka.
  • Dzieci, które lubią zajęcia plastyczne, będą świetnie bawić się podczas warsztatów dizajnu regionalnego. Mali miłośnicy sztuki poznają historię wzorów i motywów z najróżniejszych części świata, po czym same będą mogły stworzyć nowoczesny dizajn nawiązujący do regionalnych motywów i tradycji.

To jednak nie wszystko, co dla dzieci przygotował „Afor”! W ramach zorganizowanych kolonii dzieci mogą też zwiedzić lokalne atrakcje turystyczne, między innymi Muzeum Zabawek i Zabawy, Jaskinię Raj, Centrum Geoedukacji czy Rezerwat Kadzielnia. Jedną z ulubionych wycieczek najmłodszych jest wspólna wyprawa do pobliskiego Parku Linowego – prócz utworzonych pod koronami drzew tras o różnym poziomie trudności, na młodzież czekają również trampoliny i ścianka wspinaczkowa.

Kolonie organizowane są w miesiącach Marzec – Sierpień. Długość pobytu można dostosować do wymagań dziecka i możliwości rodziców. Nocleg z pełnym wyżywieniem i animacjami na terenie ośrodka, zgodnie z aktualnym cennikiem kosztuje:

W miesiącach Marzec – Kwiecień, przy pobycie powyżej 2 noclegów: 59zł/os. W miesiącach Maj – Czerwiec, 69zł/os. W miesiącach Lipiec – Sierpień, przy pobytach powyżej 4 noclegów: 59z/os. W miesiącach Lipiec – Sierpień, z dostępem do Afor Adventure Park, przy pobytach powyżej 9 noclegów: 59zł/os.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Afor” to także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Podczas gdy rodziców zachwycą walory przyrodnicze, cicha i wszechobecny spokój, najmłodsi członkowie rodziny ucieszą się z możliwości zabawy nad kąpieliskiem, przejażdżek rowerowych po okolicznych szklakach, czy wyprawach do pobliskich zamków.